LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE -GOTUJMY ZDROWO!

Uczniowie klasy VI b brali udział w Programie Edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”, którego celem było podniesienie świadomości uczniów polskich szkół na temat zasad prawidłowego odżywania się oraz zwrócenia uwagi młodzieży na rolę produktów zbożowych w codziennej diecie. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz mieli okazję do wspólnej zabawy podczas przygotowywania potraw zawierających produkty zbożowe. Działania w projekcie były podzielone na trzy etapy. Pierwszym z nich było przypomnienie wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Po przysposobieniu tej wiedzy nadszedł czas na drugi etap projektu, w którym uczniowie brali udział w grze szkolnej dotyczącej zdrowej diety. Zadaniem trzeciego etapu było przygotować danie, które zawierało produkty zbożowe.  Uczniowie wcielając się w rolę małego kucharza przygotowali jogurtowe śniadania. Potem nastąpiła degustacja i chwila na pamiątkowe zdjęcia.

ZDROWE ŚNIADANIE – TO JEST TO!

12  grudnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy przynieśli niezbędne składniki, aby wspólnie przygotować zdrowe drugie śniadanie – kanapki owocowe i warzywne. Wśród zdrowych składników znalazły się: miód,  pomidory, ogórki, sałata, sery, chleb graham, pieczywo chrupkie, banany, mandarynki, papryka, jajka, rzodkiewka itd.
Na korytarzu szkolnym zostały przygotowane stoły, przy których społeczność szkolna mogła się wspólnie częstować zdrowymi kanapkami.
II wspólne śniadanie sprawiło dzieciom wiele radości. Były bardzo zaangażowane we wspólne przygotowywanie posiłku. Taka forma aktywności pozwoliła im jeszcze bardziej utrwalić zasady zdrowego odżywiania.