Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 935
Zakładki : 6
Odsłon : 626507

Wycieczki
WYCIECZKA KLAS 5-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO RZESZOWA I ŁAŃCUTA

W dniu 31 październik 2017 roku odbyła się wycieczka uczniów klas V-VI szkoły podstawowej do Rzeszowa i Łańcuta.

Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Telewizji Rzeszów, podczas której uczniowie: mogli poznać na czym polega praca operatorów w reżyserce, zobaczyli studio telewizyjne-jego wyposażenie, archiwum z nagraniami oraz obejrzeli archiwalny materiał telewizyjny.

Następnym etapem wycieczki było Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. Uczniowie mogli zobaczyć kolekcję pojazdów samochodowych, motocykli, sprzętu technicznego, artykułów gospodarstwa domowego oraz militariów.

Więcej…
 
Klasa 1 w Ciężkowicach!

W słoneczny jesienny październikowy dzień klasa 1 wybrała się do Ciężkowic poznać legendy związane ze Skamieniałym miaste. Bylo ciekawie i trochę tajemniczo. Wszyscy wrócili radośni i bogatsi o nowe wiadomości o faunie i florze Pogórza Cieżkowickiego.

 
FLORA I FAUNA W CIĘŻKOWICKO-ROŻNOWSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

  29 września uczniowie klasy Va VI a, VIb wraz z opiekunami, (p. A. Szczeklik, p. M. Pasek, p. M. Kłusek oraz p. A. Bielatem), pojechali na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Polichtach.
Celem działalności ośrodka jest przede wszystkim prowadzenie edukacji w zakresie ochrony przyrody, ochrony środowiska, biologii i ekologii. Zajęcia realizowane w Ośrodku mają za zadanie rozwijać spostrzegawczość, budzić wrażliwość na otaczającą nas przyrodę, ćwiczyć umiejętność samodzielnego obserwowania przyrody, przybliżać problematykę związaną z przyczynami i skutkami zanieczyszczenia środowiska.

Więcej…
 
SZLAKIEM ORLICH GNIAZD


W dniu 4 października odbyła się wycieczka szkolna klasy III B oraz IV do najmniejszego w Polsce parku narodowego – Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczestnikom dopisała pogoda, dzięki której mogli podziwiać piękno wapiennych skał otoczonych jesienną aurą. Swoją przygodę w Ojcowskim Parku Narodowym uczniowie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Przyrodniczym, gdzie czekały na nich multimedialne wystawy oraz projekcja filmu 3D. Następnie uczniowie udali się na spacer doliną Prądnika zwiedzając między innymi Grotę Łokietki, kościół na rzece, czy też Bramę Krakowską. Oczywiście zwiedzając Ojcowski Park Narodowy uczestnicy nie mogli pominąć ruin Zamku w Ojcowie, Zamku w Pieskowej Skale i Maczugi Herkulesa. Wycieczka obfitowała w atrakcje i każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Ojcowskiego Parku Narodowego.

 
SZUKAMY ŚLADÓW PRZESZŁOŚCI W STARYM KRAKOWIE

 

Na dworze jeszcze mrok i wiatr, a klasa 3 już wyrusza do Krakowa. W mroźny listopadowy poranek trzecioklasiści szukali śladów przeszłości na starych, brukowanych uliczkach Krakowa.                        Wraz z przewodniczką zgłębiali wiedzę o obronności Krakowa oraz historii zaginionego Wawelu. Mimo chłodu wszyscy z uwagą słuchali ciekawych historii i  wypełniali  kolejne zadania z kart pracy. Przygoda z historią starego Krakowa zakończyła się na dziedzińcu Zamku. Oczywiście nie obyło się bez zakupu pamiątek i sesji fotograficznej. Wszyscy byli zafascynowani ciekawymi opowieściami i obiecali smokowi wawelskiemu, że wiosną jeszcze raz go odwiedzą.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu