WYCIECZKA KLAS 5-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO RZESZOWA I ŁAŃCUTA

W dniu 31 październik 2017 roku odbyła się wycieczka uczniów klas V-VI szkoły podstawowej do Rzeszowa i Łańcuta.

Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Telewizji Rzeszów, podczas której uczniowie: mogli poznać na czym polega praca operatorów w reżyserce, zobaczyli studio telewizyjne-jego wyposażenie, archiwum z nagraniami oraz obejrzeli archiwalny materiał telewizyjny.

Następnym etapem wycieczki było Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. Uczniowie mogli zobaczyć kolekcję pojazdów samochodowych, motocykli, sprzętu technicznego, artykułów gospodarstwa domowego oraz militariów.

Kolejno udaliśmy się do Łańcuta w celu zwiedzania zespołu-parkowego. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowa kiedyś związana z codziennym życiem łacińskiej rezydencji. Uczniowie zobaczyli tu: Zamek, Oranżerie, Stajnie i Wozownie.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na międzynarodowym porcie lotniczym w Rzeszowie -Jasionka. Uczniowie przeszli na taras widokowy i oglądali start samolotu czarterowego do Warszawy. Zapoznali się również z funkcjonowaniem  lotniska.