Wycieczka do Krakowa

6 lutego 2018 r uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy wraz z nauczycielami  uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której celem było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa oraz wizyta w Teatrze Groteska.  Pierwsze kroki skierowaliśmy na Wawel, a następnie na Rynek, gdzie mogliśmy zwiedzić Kościół Mariacki, w którym znajduje się niezwykły ołtarz wybitnego artysty - Wita Stwosza.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Bursztynu, gdzie zgromadzono  wyjątkowe eksponaty pokazujące naturalną urodę bursztynu bałtyckiego- skamieniałej żywicy sprzed 40 milionów, świadczące o jego unikatowości, dostarczające cennej wiedzy na temat powstawania i historii obróbki tego kamienia.

Następnym etapem były Sukiennice, gdzie można było nabyć pamiątki oraz obejrzeć kramy mieszczące się w budynku.  Po dotarciu do Teatru Groteska obejrzeliśmy sztukę "Ania z Zielonego Wzgórza" w teatrze "Groteska" -Opowieść o potrzebie przyjaźni, ciepła i akceptacji. Spektakl był i zabawny i liryczny – dlatego jednocześnie zachwycił i rozbawił widzów oraz skłonił do wielu refleksji. Dowcipnym dialogom towarzyszyły liczne piosenki, wykonane w niezwykle atrakcyjnej konwencji musicalu. W nastrój opowieści wprowadziły symboliczne, dynamicznie zmieniające się scenografie oraz stylowe kostiumy. Pełne uroku przedstawienie dostarczyło młodym widzom niezapomnianych emocji. Kolejny etap to Muzeum Lotnictwa Polskiego,które zlokalizowane jest na terenach dawnego lotniska Rakowice – Czyżyny. Zgromadzone w nim eksponaty związane są z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza  200- są to: samoloty, śmigłowce, szybowce oraz wiele innych ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa.  Mogliśmy zwiedzić wnętrze śmigłowca, którym papież Jan Paweł II podróżował po Polsce, podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy odwiedzimy te wspaniałe miejsca.