Wycieczka do Wrocławia

W dniach 16 – 18 czerwca uczniowie klas III gimnazjum odwiedzili jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najciekawszych miast naszego kraju – stolicę Dolnego Śląska – Wrocław.
W ciągu trzech dni pobytu, była okazja do zwiedzenia większości znanych i ciekawych miejsc. Spacerowaliśmy alejkami ponad 100-letniego ZOO. Młodzież miała możliwość zobaczenia z bliska najmniejszych i największych zwierząt. W ZOO nie brakuje elementów nowoczesnej architektury. Tradycja łączy się z nowoczesnością. Wielkie wrażenie wywarło na uczestnikach Afrykarium. Przedstawiono w nim różne ekosystemy Czarnego Lądu. W podwodnym tunelu mogliśmy zajrzeć rekinowi w oczy i zobaczyć płaszczkę.

Będąc w Wrocławiu, nie sposób pominąć również Starego Miasta. Miejsce to ma bogatą historię. Dawniej przyjmowano tutaj cesarzy, karano buntowników, urządzano targi. W centrum starówki wznosi się ratusz z przełomu XIV i XV wieku. Na ścianie zamontowany został zegar z jedną wskazówką i fazami księżyca – bardzo charakterystyczny element Wrocławia. Innym symbolem miasta są krasnoludki: „Czy to bajka czy nie bajka, mówcie sobie co tam chcecie – krasnoludki są na świecie”. Wśród wielu punktów wycieczki znalazło się również Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie oraz rejs statkiem po Odrze.
Wyczerpani trudami  zwiedzania, ale wzbogaceni o nowe doświadczenia, wiedzę historyczną, przyrodniczą, z zakresu historii sztuki, architektury, rzeźby, piękna polskiej Ojczyzny, wróciliśmy do domów.
Klaudia Janiga