Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 969
Zakładki : 6
Odsłon : 681253

WYCIECZKA II A SP do BOCHNI i KRAKOWA

 
bk

bk2

29 września 2016 r. uczniowie klasy II a udali się na wycieczkę do Bochni i Krakowa.
Zwiedzanie kopalni, poznanie pracy górników solnych dawniej i dziś było najważniejszym celem wycieczki. To za sprawą przewodnika – pana Łukasza i dzięki technikom komputerowym „wehikuł czasu” przeniósł wszystkich w przeszłość do roku 1248. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem poznawali historię kopalni, legendę o św. Kindze – patronce górników solnych, narzędzia górnicze używane dawniej oraz niebezpieczeństwa związane z wydobyciem soli. Zabawa na podziemnym boisku oraz kupowanie pamiątek to też ważne punkty programu. Pamiątkowe zdjęcia, szybki posiłek i dalsza podróż do Krakowa, aby w Galerii Kazimierz na wystawie z klocków Lego podziwiać 11 metrowy samolot ułożony z miliona klocków, Pałac Kultury i Nauki, Mikołaja w saniach, najwyższego człowieka świata (oczywiście wszystko to z klocków Lego) i wiele innych budowli. Wycieczkę zakończyła świetna zabawa połączona z nauką w Fun-Parku oraz bezpieczny powrót do domów.
Zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc!

 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu