ODKRYWAMY PIĘKNO BIESZCZAD

W dniu 23 września odbyła się wycieczka klas IV- VI w Bieszczady. Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od zwiedzania Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, w którym podziwiali perełki architektury ludowej począwszy od XVII wieku. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak wyglądała polska szkoła kilka wieków wcześniej, a także poznali różnice między kościołem katolickim a cerkwią greko-katolicką. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zapory i elektrowni wodnej w Solinie. Spacer 6 metrów pod dnem jeziora wywarł na uczestnikach spore wrażenie, a prezentowany film dostarczył wielu ciekawych informacji. Po zwiedzaniu zapory uczniowie udali się do Polańczyka na rejs statkiem po zalewie Solińskim, podczas którego obserwowali krajobraz Bieszczad. Ostatnim punktem wycieczki był mini ogród biblijny w Myszkowcach, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć miejsca znane im z Biblii. Piękne widoki i ciekawe obiekty pozwoliły nam zgromadzić mnóstwo wspomnień i zdjęć. Mamy nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia wizyta w Bieszczadach.