NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY I NIE TYLKO….

17 października klasa I SP wybrała się na wycieczkę do Ciężkowic. W muzeum przyrodniczym uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody.Mieli okazję zobaczyć bogate zbiory owadów, ssaków i trofea łowieckie. Pierwszaki dowiedziały się również wielu ciekawostek; a mianowicie, że największym brudaskiem wśród zwierząt jest lis, a najmądrzejszym ptakiem nie jest sowa, ale kruk. Zobaczyły również chrabąszcza – Herkulesa ważącego ok. 2 g, który potrafi przetoczyć 2-kg kamień. Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, musiały wyszukiwać w gablotach pokazywane na ekranie owady, odczytywać ich nazwy. Ogromną atrakcją był „rejs batyskafem”, podczas którego dzieci poznały unikalne walory doliny rzeki Białej oraz likwidowały skutki szkodliwej działalności człowieka.

Dużą frajdę sprawił im także spacer po interaktywnej łące. Ta ponad 3-godzinna lekcja zakończyła się wspólnym tańcem nietoperzy. W drodze powrotnej miało miejsce kolejne spotkanie ze światem zwierząt, tym razem były to konie w stadninie w Ryglicach. Tutaj odbyła się pierwsza lekcja jeździectwa, tym razem pod opieką troskliwych tatusiów ii właściciela stadniny. Dzieci bez lęku wsiadały na konie, ale z wielkim smutkiem schodziły na ziemię. Ale cóż… obowiązywała kolejka. Na zakończenie adepci konnej jazdy posilili się gorącą kiełbaską z grilla, popili malinową herbatką i zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Lubczy.