• Zaproszenie na Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej

• Centrum Kultury w Ryglicach wraz z Duszpasterstwem Młodzieży serdecznie zapraszają na "Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej".
            Główne wydarzenia odbędą się w niedzielę, 19 maja 2024 roku, w tym koncert Konkursu Piosenki Religijnej "Chrześcijaninem być" oraz towarzyszący mu koncert organowy.

Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie oraz na stronie www.kulturaryglice.pl

• Wyniki konkursu o Świętym Janie Pawle II

• 10 maja 2024 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. W konkursie tym wzięło udział 33 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy zmierzyli się z testem, sprawdzającym wiedzę o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, a także o twórczości Karola Wojtyły i jego papieskim nauczaniu.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Joanna Kumięga, Adam Klucznik

II miejsce - Karol Skrzek

III miejsce - Karol Kaczka

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

• Przedstawienie "Let's go to the zoo"

• "Let's go to the zoo" to tytuł inscenizacji, która odbyła się 10 maja 2024 r. w naszej szkole. Aktorami były dzieci grupy przedszkolnej "Sówki", które wcieliły się w role zwierząt zamieszkujących zoo.   Dzieci zaprezentowały scenki związane z pobytem w zoo oraz zaśpiewali piosenki: "What's the weather", "Let's go to the zoo", "Yes I can", "Five little monkeys" oraz piosenki na powitanie i pożegnanie. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały przygotowane przedstawienie  w języku obcym. Zaprezentowany spektakl miał na celu przyswojenie słów w języku angielskim związanych ze zwierzętami oraz czynnościami przez nie wykonywanymi.

• Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III

• W dniu 10.05.2024 r. w Zespole Szkół w Lubczy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, a także rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas drugich i trzecich z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy. Komisja konkursowa po wyrównanych zmaganiach po raz pierwszy przyznała pierwsze miejsca ex aequo dla:

Mileny Kulas ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach,

Victorii Baran z kl. II ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Wojewody w Lubczy,

Emilii Bradło z kl. III ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Wojewody w Lubczy.

Wszyscy uczestnicy konkursu ortograficznego otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci okolicznościowe nagrody.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie uczniów do konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

• Uczniowie trzeciej klasy przystąpili 9 maja do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z wydawnictwem OPERON, który miał na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składał się on z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. W trosce o dobro uczniów sprawdzian był poprzedzony filmem terapeutycznym, natomiast po teście, trzecioklasiści wysłuchali bajki edukacyjnej pt. „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Uczniowie poczuli, że czwarta klasa zbliża się wielkimi krokami.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów na II etapie edukacyjnym.