• Aktywny Rodzic - program dla dzieci do lat 3

• Szanowni Państwo,

od 1 października 2024 r. wchodzą w życie przepisy regulujące pakiet świadczeń programu Aktywny Rodzic dla rodziców dzieci do lat 3. W załączniku na stronie szkoły znajdują się informacje na temat programu.

Program Aktywny Rodzic ma ułatwić rodzicom i opiekunom pogodzenie zadań związanych z rodzicielstwem i aktywizacją zawodową. Zacznie obowiązywać od 1 października 2024 roku.

Z programu Aktywny Rodzic można otrzymać następujące świadczenia:

- świadczenie aktywni rodzice w pracy - nowe,

- świadczenie aktywnie w żłobku - zastępuje dofinansowanie
            do żłobka,

- świadczenie aktywnie w domu - zastępuje rodzinny kapitał
            opiekuńczy.

Więcej informacji na temat programu Aktywny Rodzic znajduje się na stronie internetowej: zus.pl/aktywnyrodzic

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Centrum Kontaktu Klientów ZUS, pod nr tel. 22 560 16 00 lub do wizyty w najbliższej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Informacje na
            temat programu Aktywny Rodzic można również uzyskać:

- poprzez Formularz kontaktowy zapytania ogólnego,

- wysłanie pytania na adres: cot@zus.pl,

- po zalogowaniu do PUE/eZUS przez opcję „Zadaj pytanie ZUS".

• ReKreacja w Paśmie Brzanki - konkurs i rajd

• Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie „ReKreacja czyli EcoFashion”, który jest częścią projektu „ReKreacja w Paśmie Brzanki”, finansowanego dzięki środkom pozyskanym z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej (Część 2) – Fundusz ekologiczny WFOŚIGW Kraków, a organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Joninach

Jest to wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży oraz promowanie kreatywnych sposobów wykorzystania materiałów wtórnych. Uczestnicy
            konkursu będą mieli okazję stworzyć oryginalne projekty ubrań, które łączą ekologię z kreatywnością, a także wykazać się wiedzą w zakresie ekologii i sozologii.

Dlaczego warto wziąć udział?

* To doskonała okazja, aby rozwijać talenty artystyczne i projektowe.

* Konkurs promuje postawy proekologiczne i zachęca do twórczego
            myślenia o ochronie środowiska.

* Najlepsze prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami i
            wyróżnieniami.

Konkurs odbędzie się 23 października 2024 r. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, w tym jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdą Państwo w załącznikach do tej wiadomości. Zgłoszenia
            należy przesyłać do dnia 14.10.2024.

Zachęcamy do aktywnego udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, które łączy pasję do mody z dbałością o naszą planetę!

Wstępem do realizowanego projektu jest rajd rowerowy, na który również serdecznie zapraszamy 22.09.2024.

• Sukces sportowy naszej uczennicy!

• Miło nam poinformować o sukcesie sportowym naszej uczennicy Mai, która została Wicemistrzynią Podkarpacia w Finale Wojewódzkiego Turnieju Gry 1x1 w kategorii dziewcząt rocznik 2015.

Uczennica klasy 3 jest na co dzień zawodniczką Jodłowskiej Akademii Piłkarskiej DIAMENT. Po kilku szczeblach eliminacyjnych zakwalifikowała się do TOP 16 i w dniu 10 września 2024 r. wzięła udział w finale zdobywając 31 bramek w 8 meczach.

Jest to druga edycja turnieju gry 1x1 gdzie organizatorem rozgrywek jest PZPN. W dniu wczorajszym na finale rozgrywek gościli Wiceprezes PZPN Mieczysław Golba oraz Bogdan Zając asystent selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki.

Serdecznie gratulujemy Mai sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!