• „TRZEBA NAM LUDZI ZROBIĆ POLAKAMI, A POLAKÓW OBYWATELAMI”

• Zacytowane wyżej słowa były wyrazem poparcia posłów Sejmu Wielkiego dla projektu utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Komisja powstała, a o jej dziejowej roli przypominają coroczne obchody każdej rocznicy, w tym roku już 251. W naszej szkole wydarzenie to miało szczególnie podniosły charakter ze względu na obecność dostojnych gości w osobach, wiceburmistrza Ryglic, pana Krzysztofa Kukułki, pani dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, pani Joanny Jasiak, pani wicedyrektor MCDN w Tarnowie, pani Ewy Sojat, księdza dziekana Marka Kuzaka, sołtysa Lubczy, pana Pawła Kumięgi i członków Rady Rodziców.

Uroczystość, która odbyła się 11 października 2024 r., połączyła dwa wydarzenia: obchody rocznicy utworzenia pierwszej w Europie państwowej władzy oświatowej i przyjęcie w poczet szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem przedstawili cały wachlarz swoich zdolności i umiejętności, a po złożeniu ślubowania zostali uroczyście pasowani przez panią dyrektor Magdalenę Drewienkiewicz na Ucznia naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Gratulacje składamy  pani Dyrektor, której wiceburmistrz, pan  Krzysztof Kukułka, wręczył Nagrodę  Burmistrza, jako wyraz uznania dla starań pani dyrektor o podnoszenie jakości pracy szkoły we wszystkich aspektach jej działania.  Nagrodzeni zostali również nauczyciele, a Nagrody Dyrektora wręczała pani dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, pani Joanna Jasiak. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Druga   część naszej uroczystości  miała charakter koncertu życzeń dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie zaprezentowali całą gamę swych umiejętności  i talentów: były wiersze, piosenki, zapierający dech w piersiach pokaz gimnastyczny, taniec nowoczesny w wykonaniu szkolnej grupy tanecznej i MOC  ŻYCZEŃ!

To był niezapomniany dzień dla całej społeczności naszej szkoły!