26 czerwca 2026 o godz. 8:00 Mszą Św. w kościele parafialnym w Lubczy rozpoczęto uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Następnie Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice udali się do budynku Szkoły, aby wziąć udział w uroczystej akademii. Część oficjalna rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły przedstawicielom klasy siódmej. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Paweł Augustyn, który uroczyście pożegnał obecną Panią Dyrektor Magdalenę Drewienkiewicz, dziękując jej za 5-letnią owocną współpracę oraz nauczycieli i pracowników odchodzących z naszej szkoły na zasłużone emerytury lub do innych placówek: Panią Irenę Wróbel-Wąż, Panią Barbarę Golec, oraz Panią Jolantę Stojak. Do podziękowań i życzeń dołączył także Pan Paweł Kumięga przewodniczący Rady Rodziców oraz Pani Wicedyrektor. Po wręczeniu nagród, upominków i kwiatów przyszedł czas na krótkie pożegnalne przemówienia. Głos zabrała także Pani Dyrektor, kierując swoje podziękowania i życzenia do całej społeczności szkolnej a w szczególności do klasy ósmej, absolwentów naszej Szkoły. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród dla uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i 100% frekwencje w bieżącym roku szkolnym. Zwieńczeniem spotkania było pożegnanie uczniów klasy ósmej, którzy w swoim ostatnim wystąpieniu w murach Szkoły nie szczędzili słów podziękowania skierowanych do Dyrekcji, Nauczycieli i całej społeczności szkolnej.
Drodzy Absolwenci, życzymy Wam spełnienia najskrytszych marzeń. Powodzenia w szkołach ponadpodstawowych!