• Pożegnanie wakacji - Festiwal w Zalasowej

• Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki oraz Centrum Kultury w Ryglicach zapraszają na wydarzenie, pod Patronatem Honorowym Burmistrza Ryglic, Pawła Augustyna, które odbędzie się 1 września 2024 roku o godzinie 17:00 w Zalasowej.Pożegnanie wakacji - festiwal kolorów to impreza organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, finansowana z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach VI edycji tego projektu.W programie festiwalu przygotowano atrakcje dla dzieci, a także grill, degustację lokalnych potraw, występy muzyczne, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Necessary Air.

• Rekrutacja na kolonie - KRUS

• Zaproszenie na kolonie KRUS. Szczegółowe informacje poniżej.

Termin i miejsce kolonii: 11.08.-19.08.2024, 13.08.-21.08.2024,20.08.-28.08, 22.08.-30.08.2024 oraz 23.08.-31.08 ośrodki w pobliżuZakopanego, woj. MałopolskieOpłata za kolonie: 600,00 zł za dziecko (opłata pokrywa całkowitykoszt kolonii, nie ma żadnych dodatkowych kosztów)Grupa docelowa: Dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Warunek - ubezpieczenierodzica w KRUS.Zakwaterowanie dzieci odbędzie się w typowo góralskich ośrodkachkolonijnych._W razie zainteresowania, proszę o kontakt w celu rezerwacji miejsca -liczy się kolejność zgłoszeń._Ograniczona ilość miejsc!

• Obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

• Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, powiązanym z pobieraniem świadczenia wychowawczego (tzw. 800+). Wielu nowych uczniów rozpocznie naukę w polskich szkołach i w ocenie MEN istotne jest, aby zarówno oni, jak i ich rodziny były świadome nowych przepisów oraz możliwości i szans edukacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną, która zawiera kluczowe informacje na temat wprowadzonego dla dzieci uchodźczych obowiązku edukacyjnego oraz dostępnych form wsparcia dla uczniów z Ukrainy.