Życzenia bożonarodzeniowe 2024
Jasełka Bożonarodzeniowe
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który w naszych sercach budzi radość, nadzieję i miłość. W tym roku z inicjatywy Sołtysa Lubczy Pana Pawła Kumięgi uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka występując razem z rodzicami, przedstawicielkami Koła Gospodyń jak i samym Panem Sołtysem. Przepiękne widowisko nawiązujące do tradycji polskiego kolędowania wzruszyło wszystkich zebranych. Uczniowie i dorośli z zaangażowaniem odegrali swoje role, prezentując historię narodzin Jezusa w sposób pełen radości i wzruszenia. Ich naturalność i entuzjazm sprawiły, że każdy mógł dostrzec prawdziwe przesłanie świąt.
Jasełka stały się nie tylko okazją do artystycznej prezentacji, ale także do wspólnego przeżywania czasu przedświątecznego. Po zakończeniu występu uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję wspólnie spędzić czas przy stołach, łamiąc się opłatkiem co pozwoliło na zacieśnienie więzi w szkolnej społeczności. Wszyscy czuli, że święta to czas, który warto spędzać razem, dzieląc się radością i miłością.
Jak co roku jasełkom towarzyszył kiermasz rękodzieła o tematyce bożonarodzeniowej - wspaniała okazja, aby zaprezentować kreatywność i umiejętności zarówno dzieci, jak i rodziców. Takie wydarzenie ma na celu zbieranie funduszy na potrzeby uczniów. Kiermasz został zorganizowany przez prężnie działającą Radę Rodziców.
Wspólna praca, zaangażowanie oraz talent uczniów to najlepszy dowód na to, że cud świąt jest w zasięgu każdego z nas. Jasełka na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników i będą inspiracją do kolejnych działań artystycznych w przyszłości.
Niech ta świąteczna atmosfera towarzyszy nam nie tylko w czasie Bożego Narodzenia, ale przez cały nadchodzący rok!
„Niech w tę świętą noc Bożego Narodzenia
Do każdego z nas przyjdzie Chrystus.
Niech swoją mocą wspiera nasze wysiłki,
Niech wniesie w nasze życie miłość i radość,
Niech da nam światło, abyśmy szli właściwą drogą.”
12
Zapach Świąt
W Naszej Szkole już czuć zapach Świąt dzięki żywym choinkom oraz świątecznym wypiekom.
Nawet najmłodsi zaangażowali się w dekorowanie pierniczków tworząc lukrowe arcydzieła. Dziękujemy serdecznie panu Sołtysowi wsi Lubcza Pawłowi Kumiędze za podarowanie choinek, które nasi uczniowie przystroili własnoręcznie wykonanymi ozdobami.
Xmas Break – świąteczne karaoke po angielsku
Nie wyobrażamy sobie Świąt bez śpiewania i słuchania kolęd, pastorałek i świątecznych przebojów, dlatego Nasi Uczniowie tak licznie i aktywnie uczestniczyli w Świątecznych Przerwach (Xmas Break), podczas których śpiewali po angielsku. Odważniejsi nauczyli się również układu tanecznego i nie tylko śpiewali, ale i tańczyli!
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy!
eTwinning w wersji świątecznej – czyli grecko-polski projekt
Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, ciepła, a także otwartości na drugiego człowieka. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „4 seasons challenge” rozwiązując różne zadania językowe wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Volos, Grecji.
Tym razem czekała na nich wymiana kartek świątecznych. Wszyscy bardzo zaangażowali się w to zadanie, własnoręcznie wykonali piękne kartki oraz napisali życzenia w języku angielskim. 17 grudnia dotarła do nas paczka z 32 kartkami i słodyczami z Grecji. Otrzymane kartki sprawiły dzieciom dużo radości.
Ale to nie był koniec atrakcji – 18 grudnia odbyło się spotkanie online, podczas którego uczniowie śpiewali wspólnie piosenki świąteczne w języku angielskim, ale również po polsku i po grecku!
Było to niezwykłe spotkanie, które pozwoliło nam poczuć świąteczny klimat.
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt! Merry Christmas! Καλά Χριστούγεννα!
1
Warsztaty Pierwszej Pomocy
- 3
Zapraszamy na Jasełka i Kiermasz Świąteczny
Uczta greckich bogów na Olimpie.
Zeus z piorunem, Hera, Atena, Prometeusz, Hades... To tylko wybrani biesiadnicy uczty na Olimpie, która odbyła się w ramach podsumowania działu starożytnej Grecji w klasach piątych. Nie zabrakło także Dionizosa, który "podróżując w czasie" przeniósł nas akordeonem do bardziej współczesnej Grecji w rytmie Zorby. Uczniowie z pomocą rodziców przygotowali stroje i atrybuty bogów, które prezentowali na środku klasowej agory. W ramach korelacji międzyprzedmiotowej klasa 5a przygotowała scenę teatralną, w której wykorzystali zdobytą wiedzę na j. polskim i historii. Wydarzenie zakończyło się wspólną biesiadą bogów i filozofów (a jakże! Przybył do nas nawet sam Homer!).
Dziękujemy za pomoc Rodzicom, a uczniom życzymy, żeby czerpali mądrość ze zdobytej wiedzy i mogli zobaczyć Grecję na własne oczy!
Barbara Golec
Bożena Gąsiorek
DZIEŃ WOLONTARIUSZA W NASZEJ SZKOLE
5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas również o nim nie zapomnieli. W tym dniu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Wolontariatu oraz wykonać łańcuch dobrych uczynków, przypominający o tym, że dobro czynione drugiej osobie, zawsze wraca. Tego dnia sprzedawane były również świąteczne kartki dobroczynne ze Stowarzyszenia Sursum Corda.
Wszystkim wolontariuszom życzymy wytrwałości i dużo satysfakcji z tego wspaniałego działania, ale także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.
10
Rodzi się nowa tradycja?
W tym roku św. Mikołaj nie podjechał pod szkołę saniami zaprzężonymi w renifery [ może z powodu braku śniegu ?], lecz podjechał całkiem współczesnym autobusem i zabrał starsze klasy do... kina ! Postąpił tak nie tylko ze "starszakami" z naszej szkoły, bo w kinie nie było już ani jednego wolnego miejsca. Na sali zasiadły całe zastępy pomocników św. Mikołaja, na co wskazywały świetnie dobrane rekwizyty. Oczywiście patron dzisiejszego święta nie zapomniał również o prezentach, w zdobyciu których zapewne pomogli kochający Rodzice. Dziękujemy i pozdrawiamy św. Mikołaja i jego pomocników! Ho, ho, ho! ❤️❤️ ❤️🌲
Święty Mikołaj w naszej szkole!
Dzisiaj w progi naszej szkoły zawitał wyjątkowy i długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj! Nasi uczniowie musieli być bardzo grzeczni, bo Mikołaj miał cały worek słodyczy i zabawek.
Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za zorganizowanie spotkania.
Mikołaju! Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za rok!
39
Podziękowanie dla Rodziców
Teatrzyk "Brzydkie kaczątko"
W poniedziałek 2.12 nasze przedszkole odwiedziła p. Mirosława Trojan, która przeprowadziła zajęcia w grupach "Koniczynki", "Jeżyki" i "Bystrzaki". Dzieci miały okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z teatrzykiem kamishibai, podczas którego przedstawiona została bajka "Brzydkie kaczątko".
Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała historię, wzbogacając ją o piękne ilustracje pokazywane na specjalnym ekranie teatrzyku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera, ucząc się przy tym ważnych wartości, takich jak akceptacja, odwaga i przyjaźń. Po przedstawieniu odbyła się krótka rozmowa, podczas której przedszkolaki dzieliły się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat bajki.
Wizyta pani bibliotekarki była nie tylko atrakcyjną formą edukacji, ale także zachętą do rozwijania zainteresowań czytelniczych u dzieci. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tego wyjątkowego spotkania.
Świąteczna zbiórka dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Janusza Korczaka w Tarnowie 🎅🎁
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres pełen serdeczności i chęci niesienia pomocy. Społeczność Zespołu Szkół w Lubczy co roku angażuje się w różnorodne akcje charytatywne, wspierając tych, którzy najbardziej tego potrzebują.
W tym roku zachęcamy do wzięcia udziału w Świątecznej Zbiórce artykułów na rzecz podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Janusza Korczaka w Tarnowie.
Co zbieramy?
Artykuły higieniczne i środki czystości np. żele pod prysznic, mydła, szampony, odżywki do włosów itp., kosmetyki, słodycze.
Gdzie dostarczać dary?
Gabinet pedagoga szkolnego oraz sala Punktu Przedszkolnego.
Przedszkolaki mogą przyniesione rzeczy przekazywać do wychowawców grup.
Termin zbiórki: od 02.12 do 16.12. 2024 r.
Przedstawiciele osobiście przekażą zebrane dary podopiecznym "Korczaka".
Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce i dziękujemy za okazaną pomoc.
Zabawa andrzejkowa
28 listopada na chwilę mogliśmy się przenieść w czasie do lat 80-tych za sprawą zabawy andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Z okazji Andrzejek sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce gdzie można było oderwać się od codziennych obowiązków i przenieść do świata zabaw, kolorowych strojów oraz pięknej muzyki, którą w tym roku zapewnił zespół muzyczny. Po takich kilkugodzinnych emocjach na zmęczonych uczestników w klasach czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
34
eTwinning 4 seasons challenge
We wrześniu nasza szkoła rozpoczęła koordynowanie międzynarodowego projektu eTwinning „4 seasons challenge”, w którym biorą udział uczniowie klas 2 i 3. W projekcie uczniowie tworzą tematyczne prace i poznają słownictwo zgodnie z czterema porami roku. W każdej porze roku przewidziane są różne ciekawe zadania projektowe, które realizujemy wspólnie z uczniami ze szkoły podstawowej z Volos, w Grecji. Utworzyliśmy już słowniczek obrazkowy i łamigłówki jesienne, a także braliśmy udział w spotkaniu online. Na spotkaniu uczniowie zadawali sobie różne pytania poznając swoich rówieśników. Uśmiechom nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania i spotkanie świąteczne.
4
III Gminny Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej w Kowalowej
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli I i III miejsce w III Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej, który odbył się w dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej. W konkursie wzięli udział reprezentanci szkół z terenu gminy Ryglice. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Celem konkursu było m. in. popularyzowanie poezji i pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.
I miejsce zajęła Emilia z kl. II a
III miejsce zajął Szymon z kl. III
Udział w konkursie wzięli także: Nikodem z kl. VII oraz Milena z kl. VIII.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
2
Dzień Pluszowego Misia 🐻
25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto.
Dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi.
Zapoznaliśmy się z historią pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. W salach odbywała się gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną, Misiowe Kodowanie, prace plastyczne, zabawy przy piosenkach oraz słuchanie wierszy o misiach. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.
Miś jest bowiem bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
8
Konkurs plastyczny pt.: "Segreguję odpady - chronię środowisko" .
Dzieci z PP i oddziałów przedszkolnych licznie wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: "Segreguję odpady - chronię środowisko" organizowanym przez spółkę komunalną Dorzecze Białej.
Dnia 25 listopada gościliśmy organizatorów konkursu, którzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy i kalendarze, a Emilii M. z grupy "Bystrzaki", której praca została wyróżniona nagrodę rzeczową. Dodatkowo jej plakat został umieszczony w kalendarzu Dorzecza Białej na rok 2025.
Serdecznie gratulujemy!
GRATULACJE DLA ALEKSANDRY - LAUREATKI TEGOROCZNEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO
Miło nam poinformować, że Aleksandra z klasy Va została laureatką XII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” w kategorii klas 4-6. Konkurs został przeprowadzony 29 października w budynku Banku Narodowego w Krakowie przy ulicy Basztowej 20.Uroczysta gala podsumowująca , w czasie której wręczono dyplomy i nagrody, odbyła się 22 listopada w Pałacu Krzysztofory.
Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). W latach 2013 – 2016 projekt był realizowany w szkołach województwa małopolskiego. Od roku 2017 uczestnikami Dyktanda są uczniowie kolejnych województw oraz szkół polskich poza granicami kraju.
W XII edycji Dyktanda uczestnikami byli uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz szkoły polskie zza granicy.
Dyktando Niepodległościowe zostało objęte Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Bardzo serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia!
Jesteśmy dumni z godnego reprezentowania naszej szkoły w tak ważnym wydarzeniu!
1
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie