Radosnych Świąt Wielkiej Nocy
Życzenia Świąteczne od Rady Rodziców
Warsztaty wielkanocne trzecioklasistów w Bibliotece Publicznej w Lubczy 🐣
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3 uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez p. Mirosławę Trojan, poświęconych tradycjom i zwyczajom wielkanocnym. Na początku spotkania dzieci oglądnęły film edukacyjny o tematyce wielkanocnej, następnie sprawdziły zdobytą wiedzę rozwiązując quiz. Uczniowie poznali także różne techniki dekorowania pisanek, a na koniec spotkania wykonali dekorację świąteczną z papieru. Warsztaty te miały na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat Świąt Wielkanocnych.
Dziękujemy bardzo p. Mirosławie za zorganizowanie warsztatów.
Edyta Kos
4
Misterium Wielkopostne
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 23.03.24 r. w naszej szkole odbyło się Misterium Wielkopostne. Misterium paschalne jest ukazaniem wielkiej miłości Boga do człowieka, co było przesłaniem wystawionego apelu. Słowa wypowiedziane przez uczniów: "Chryste, tyle masz szans na śmierć i zmartwychwstanie, ilu jest ludzi" wprowadziły nas w szczególny czas Wielkiego Tygodnia. Czas refleksji nad swoim życiem i tym, co się dzieje wokół nas. Zmartwychwstanie Chrystusa, niech będzie dla nas wszystkich czasem zmartwychwstania dobroci, miłości do bliźniego i przebaczenia.
12
Tydzień Wiosennych Wyzwań
W dniach 18 – 22 marca, nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w Tygodniu Wiosennych Wyzwań. 18 marca z okazji Dnia Św. Patryka na korytarzach zrobiło się zielono, we wtorek dominowały groszki i kwiaty we włosach. Środa tj. 20 marca uczniowie przychodzili do szkoły w ubraniach z postaciami z bajki bądź filmu. Czwartek był dniem kolorowych skarpetek na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. W piątkowy dzień na korytarzach naszej szkoły panowała cisza i spokój. Tego dnia bowiem uczniowie klas 1-8 udali się na wycieczkę do kina. Klasy 1-3 oglądały seans pt. „Ekipa z dżungli”, natomiast klasy 4-8 „Za duży na bajki 2".
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się z Tydzień Wiosennych Wyzwań.
23
Wycieczka przedszkolaków
W dniu 22.03 z okazji powitania wiosny wszystkie grupy przedszkola wybrały się na wspólną wycieczkę.
Dzieci z grup "Sówki" i "Muminki" miały okazję do wesołych harców w "Promiennym Zamku".
Dzieci z młodszych grup "Tygryski" oraz "Smerfy" bawiły się wspólnie w sali zabaw "Figle Migle". Każda z grup bawiła się wyśmienicie umacniając zawarte już koleżeńskie więzi i nawiązując nowe. Swobodna zabawa stwarza ku temu bardzo dobre warunki - dzieci bawiły się świetnie.
Następnym punktem wycieczki było Kino Millenium, gdzie wspólnie już obejrzeliśmy bajkę "Zagadka Klary Muu". Opowiada ona historię o dwójce młodych detektywów, którzy musieli rozwiązać bardzo trudną zagadkę zaginięcia magicznego nasiona. Film był dobrym początkiem do rozmów na temat dobra, zła i przyrody.
Dzieci zgodnie stwierdziły, że z niecierpliwością czekają na wiosnę i kolejne wycieczki.
Wychowawcy Przedszkola
8
Góra Grosza 2023/2024
Zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę monet - a tym samym udział w XXIV edycji Góry Grosza.
Monety posortowane, spakowane wyruszyły w podróż wprost do fundacji.
W tym roku łącząc swoje siły zebraliśmy łącznie 602,09 zł:
Przedszkole 259,78
Szkoła Podstawowa 342,31
Zebrana kwota to wsparcie dla dzieci i ich rodzin będących pod opieką Towarzystwa Nasz Dom.
Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w zbieraniu monet.
Liczymy na zaangażowanie podczas kolejnych edycji Góry Grosza.
Anna Marcinek
Justyna Trojan
Spotkanie z poetką - Międzynarodowy Dzień Poezji
Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji uczniowie klasy siódmej naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z poetką, panią Ireną Niedzielko, laureatką wielu konkursów poetyckich, autorką pięknych, bliskich człowiekowi wierszy. Pani Irena w prostych, serdecznych słowach nie tylko wprowadziła słuchaczy w świat poezji, ale przekazała też młodzieży wiele cennych życiowych wskazówek. Było to jedno z tych spotkań, które zostają w pamięci na długo, często na całe życie...
Konkurs "Symbole związane z obchodami dnia św. Patryka" Przedszkole
20 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu, w którym wzięło udział 18 dzieci z naszego przedszkola. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej symbole związane z tym świętem. Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Julia Kowalska
II miejsce - Sara Kowalska
III miejsce - Szymon Piaskowy
IV miejsce - Urszula Srebro, Patryk Frączek
Wyróżnienie - Zuzanna Cieślikowska, Oliwia Pelc, Szymon Stalec.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla Państwa okazją do wspólnej zabawy i miłego spędzenia wolnego czasu z dziećmi.
Gminny Konkurs Języka Angielskiego – Simply the best
19 marca 2024 r. uczeń Radosław Kłusek i Kacper Tomasiewicz wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „Simply the best” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Ryglicach.
Konkurs składał się z etapu pisemnego oraz ustnego i obejmował zakres materiału na poziomie B2 (poziom maturalny). Jesteśmy dumni, gdyż Radek zajął 6 miejsce spośród 22 uczestników. Wyróżnił się swoją wiedzą i umiejętnością mówienia, mimo iż nie mieszkał ani nie przebywał za granicą jak niektórzy uczestnicy.
Przed nami kolejne konkursy językowe – jeszcze raz gratulujemy Kacprowi i Radkowi wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
Wyniki Gminnego Konkursu Wielkanocnego
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w gminnym konkursie na „Na pisankę ludową i plastykę obrzędową” Praca indywidualna – dzieci
W kategorii: Pisanka Tradycyjna
I miejsce
Maksymilian ZajacWyróżnienia:
Liliana StawarzWiktor Chodór
Szymon Grabowski
W kategorii: Pisanka Współczesna
II miejsce
Roksana Witek
Kategoria: Pisanka i Plastyka Obrzędowa
Nagroda Główna
Aleksandra Siedlik
Kategoria: Plastyka Obrzędowa – Palmy
I miejsce
Wiktoria Kłusek
Wiktor SkrzekII miejsce
Martyna Ciężkowska
Nikodem KłusekOliwia Patyk
Klaudia Kłusek
III miejsceHubert Molek
Udział:
Zuzanna Stalec
Nikola Szwalec
Kategoria: Plastyka Obrzędowa – Baranek MaślanyI miejsce
Milena Labok
Dziękujemy wszystkim, wyrażamy uznanie za kultywowanie, podtrzymywanie i dokumentowanie ludowej tradycji zdobienia pisanek oraz upowszechnianie plastyki obrzędowej związanej z okresem Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wkład pracy włożony w przygotowanie prac. Jesteśmy dumni z tak wysokich lokat. Najlepsze prace zostały przekazane do dalszego etapu do Tarnowa.
13
Emp@tyczna klasa - #misjasytczeń/luty2024
Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat... czyjś świat... odkrywajmy w sobie radość dzielenia się... Bo to naprawdę ogromna wartość!
W lutym cała społeczność szkolna przystąpiła do wykonania kolejnej misji w ramach Projektu Empatyczna klasa. Tym razem misja nosiła tytuł „Dobry uczynek”. W ramach projektu Zwolnieni z teorii młodzież ucząca się w II Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie zorganizowała zbiórkę charytatywną na rzecz Diecezjalnego Domu Samotnej Matki
w Tarnowie do której przyłączyli się nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także nasze przedszkolaki. Zbierano długoterminową żywność np. makarony, konserwy, itp. oraz produkty dla dzieci w wieku od 1 do 6 roku życia, np. deserki, zupki, obiadki w słoiczkach, kaszki, pieluchy dla niemowląt, produkty do pielęgnacji dzieci w wieku od 0 do 6 r.ż, np. kremy, oliwki dla dzieci, szampon, mokre chusteczki itp.Zbiórka koordynowana była przez Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski.
Edyta Kos
Klaudia Janiga
Anna Marcinek
Justyna Trojan
Ale w koło jest zielono! Czyli Dzień św. Patryka w naszej szkole
18 marca zrobiło się zielono w całej szkole, ponieważ uczniowie dołączyli do obchodów Dnia Św. Patryka, który jest patronem Irlandii. Na wszystkich czekała moc niespodzianek – gazetka tematyczna, prace plastyczne, muzyka irlandzka i tor przeszkód Leprikona. Aż 54 uczniów wzięło też udział w konkursie wiedzy o Irlandii i św. Patryku – oto zwycięzcy:
Klasy I-III
1 miejsce Victoria Baran i Przemysław Potempa
2 miejsce Maja Łępa
3 Oliwia Patyk
Wyróżnienie: Emilia Bradło, Sylwia Molek, Wiktor Trytko, Szymon Kumięga
Klasy IV-VIII
1 miejsce Natalia Kłusek
2 miejsce Karolina Kłusek
3 miejsce Roksana Witek
Wyróżnienie Radosław Kłusek
Dzień św. Patryka w naszej szkole był bardzo udany – uczniowie mieli okazję wiele się nauczyć, ale też pochwalić się już zdobytymi umiejętnościami i zrobić sobie zdjęcie z Leprikonem. Kolejne spotkanie z postacią Świętego już za rok.
Serdecznie zapraszamy.
19
XIV Przegląd Twórczości Dziecięcej w Bistuszowej
W dniu 14.03.2024r. przedszkolaki z grupy „Sówki” wzięły udział w XIV Przeglądzie Twórczości Dziecięcej w Bistuszowej. Maja Kłusek zaśpiewała piosenkę pt. „Ach, jak fajnie być motylem”, a dziewczynki: Maja Stojak, Maria Kłusek, Julia Kowalska, Izabela Chodór i Aleksandra Marcinek wykonały układ taneczny do piosenki. Oliwia Pelc wyrecytowała wiersz pt. „Globus” Jana Brzechwy, za który otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki zajęły III miejsce. Gratulujemy!
5
Debata oksfordzka - jesteśmy w finale!
14 marca w Szkole Podstawowej w Ryglicach odbyły się półfinały Debat Oksfordzkich zorganizowane przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców w ramach projektu Dialog Młodzieżowy w Małej Ojczyźnie. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły podstawowe z terenu gminy, które debatowały nad ustalonymi wcześniej tematami. Uczniowie z Lubczy i Kowalowej zastanawiali się czy w szkołach powinien obowiązywać zakaz używania telefonów komórkowych, a przedstawiciele szkół w Ryglicach i Zalasowej, czy rodzice powinni mieć dostęp do kont w serwisach społecznościowych swoich dzieci.
W pojedynku na argumenty nasi uczniowie okazali się lepsi, więc w finale spotkają się ze zwycięską drużyną z Ryglic. Serdecznie im gratulujemy, bo nie było to łatwe zadanie, a reprezentowali nas: Milena Witek , Kacper Tomasiewicz, Filip Fiołek, Nikodem Kłusek.
Należy podkreślić, iż poziom wystąpień był naprawdę wysoki. Mówcy wykazali się umiejętnościami językowymi, prezentowali ciekawe argumenty, w kulturalny sposób odnosili się do swoich oponentów.
Niewątpliwie udział w takiej debacie to niezwykle cenne doświadczenie edukacyjne.
Jeszcze raz gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale.
Szalony początek wiosny - zapraszamy do zabawy!
Wiosna za oknami! Chcemy ją powitać w nietypowy sposób i zapraszamy do wspólnej zabawy "Szalony Początek Wiosny". Od poniedziałku do czwartku na uczniów klas 1-8 (i nie tylko) czekają nietypowe dni tematyczne - sami zobaczcie i dołączcie do zabawy.
Zajęcia biblioteczne „W oczekiwaniu na wiosnę”
11 marca grupa „Sówki” gościła P. Mirosławę Trojan z Biblioteki Publicznej w Lubczy i P. Agnieszkę Maziarkę. Panie poprowadziły zajęcia plastyczno – techniczne pt. „W oczekiwaniu na wiosnę”. Zadaniem dzieci było wykonanie prac plastycznych związanych z zwiastunami wiosny: motyle, żabki, biedronki, kwiaty, a następnie stworzenie dwóch wspólnych prac. Jedna z nich została umieszczona w kąciku przyrody w sali „Sówek”, a drugą można zobaczyć w Bibliotece Publicznej w Lubczy. Dzieci były bardzo zaangażowane podczas wykonywania prac.
Dziękujemy za miłe spotkanie!
7
Spotkanie autorskie z okazji Światowego Dnia Poezji
Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach
wraz z filią w Zalasowej
ma zaszczyt zaprosić
na spotkanie autorskie z okazji Światowego Dnia Poezji
z poetką Ireną Wandą Niedzielko
21 marca o godz. 18.30
Spichlerz Dworski w Ryglicach
Patronat Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna
Współorganizator - Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach
Irena Wanda Niedzielko (z d. Słota) ur. w 1957 r. w Pasiece Otfinowskiej, zam. w Zalasowej. Absolwentka IV LO w Tarnowie. Ukończyła filologię rosyjską i filologię polską na uczelni pedagogicznej w Krakowie (obecnie: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie) oraz studia podyplomowe z historii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Trzydzieści jeden lat pracowała jako nauczycielka w gminie Ryglice - w Szkole Podstawowej w Joninach i w Szkole Podstawowej / Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej. Wiersze zaczęła pisać na emeryturze. W latach 2018-2023 zdobyła około czterdziestu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach
literackich. Wydane tomiki poetyckie: _Przepis na złotą jesień, Wszelkie wypadki, Krajobrazy z inną zielenią, Wiklinowa bajka. _Nieustannie zachwyca się poezją Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Nowaka i Józefa Barana.
Dzień Kobiet w Przedszkolu
8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z przedszkola składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...
8
Kiermasz Babeczek - Dzień Kobiet
Serdecznie zapraszamy!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie